Magia Istnienia | Aktualności | Szkolenia | Lektury | Reiki | Prognoza | Najpiękniejsze | Buddyzm | Eseje | Tarot | Magia Drzew | Duchy Natury | Biała Magia | Magia Księżyca | Kamienie szlachetne

| Poezja | Agora poetycka | Poezja Miłosna | O mnie | Rekomendacje

 

Magia Istnienia

Witam ciepło wszystkich
zainteresowanych prawdziwym sensem życia!


Tworzę swoje strony z potrzeby podzielenia się tym, co uważam za szczególnie wartościowe i piękne. Tworzę je też dla tych, którzy zastanawiają się, jaki sens ma nasze istnienie, po co wcielamy się w materię, czy żyjemy tylko raz, dlaczego czasem cierpimy, a czasem odnosimy oszałamiające sukcesy, skąd biorą się choroby i co robić, aby życie w przeważającej większości było piękne i radosne.

Przeczytałam kiedyś w jednej z książek K. Gibrana:


"Jak w procesji razem zdążacie ku swemu Boskiemu Ja.
Jesteście drogą i wędrowcami.
I jeśli jeden z Was pada, to czyni to dla tych, co są za nim.
Jako przestrogę przed zawadzającym kamieniem.
Tak. Pada też dla tych, co idą przed nim,
Co choć szybciej i pewniej kroczą,
nie usunęli jednak zawadzającego kamienia".


Wiedzą, którą znajdziesz na mojej stronie próbuję usunąć choć parę kamieni z Twojej ścieżki, tak jak ci, od których się uczyłam, usuwali je z mojej. Mimo że całą mądrość wszechświata mamy w sobie i wędrując przez życie jedynie przypominamy sobie wszystko, zawsze będziemy szukać mistrzów, którzy pokażą nam drogę. Dla mnie najważniejszym nauczycielem jest drugi człowiek, bo kontakt z inną osobą jest największą inspiracją. Warto przejrzeć się w lustrze zachowań kogoś, kto staje obok nas. To, co w nim razi, to nasze ukryte lęki, nasze własne wady. To, co zachwyca, to nasze wewnętrzne światło odbite w jego duszy. Warto posłuchać, co ma nam do powiedzenia. Krytyka uczy, akceptacja wzmacnia poczucie własnej wartości, a relacje z osobistych doświadczeń innego człowieka pokazują ogromną różnorodność życiowych ścieżek, pomagając jednocześnie określić poziom naszej empatii.

Zapraszam do wspólnej wędrówki i wspólnego poszukiwania najpiękniejszych i najbardziej inspirujących ścieżek wewnętrznego rozwoju.
Piszę o tym, co dla mnie szczególnie ciekawe i ważne w przebogatych obszarach metod i technik wewnętrznego rozwoju. Chociaż dzielę się swoim doświadczeniem, nie przekonuję i nie namawiam do skorzystania z mojej wiedzy. Każdy z nas ma swoja indywidualną ścieżkę, każdy ma swoje przekonania, a także swoje zadania do spełnienia tu na ziemi. Trudno zatem kogokolwiek zachęcać, by szedł naszymi śladami, kiedy przed nim do wyboru tysiące fascynujących i podniecających dróg...

Więcej o mnie i moim doświadczeniu znajdziecie w kwestionariuszu osobowym. Natomiast w
aktualnościach odnajdziecie bieżące informacje i przemyślenia dotyczące chwili obecnej, tego, co się wydarza w kraju i na świecie, a przede wszystkim w moim życiu osobistym. Cokolwiek dzieje się w świecie materii, rezonuje w świecie ducha, albowiem te dwa obszary są integralnie ze sobą splecione. Czasem próbuje to uchwycić i opisać.

Reiki to moja największa miłość i pasja. Od jakiegoś czasu mam szczęście i przywilej być mistrzem, czyli uczyć o tej cudownej metodzie pracy z energią. Największą radością są dla mnie inicjacje, kiedy mogę osobiście otwierać ludzi na piękno, Światło i boskość. Nie ma na świecie chyba nic lepszego... I właśnie dlatego zdecydowałam się napisać również i o tym, chociaż książek i stron o Reiki jest tak wiele.

Szkolenia to moja praca. Jestem trenerem rozwoju osobistego. Zajmuje się nauczaniem nie tylko Reiki, ale także uczę astrologii, numerologii, prosperity. Wykładam grafologię, psychologię komunikacji, analizę z wyglądu i mowę ciała. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, chociaż o tym na tej stronie nie piszę. Więcej o grafologii i Nao jest pod adresem NAO. Niemniej jest jeszcze jedna rzecz, którą mogę polecić wszystkim smutnym, zmartwionym, mającym kłopoty ze sobą i swoim istnieniem. Nazywam to sztuką życia. To psychologia sukcesu. Na tych zajęciach pomagam odnaleźć siebie, sens życia i swoją szczęśliwą ścieżkę. To jest tylko podanie ręki tym, którzy tego akurat w sieci szukają...

Lektury to spis książek. Przede wszystkim o magii, bo o to prosicie w swoich listach. Na początku wysyłałam każdemu z osobna, ale tych listów jest tak dużo, że chyba lepiej będzie, jeśli taki spis po prostu znajdzie się na stronie. Oprócz magii są tam tytuły dla osób myślących o swoim rozwoju i wewnętrznym doskonaleniu oraz parę propozycji z dziedziny buddyzmu.

Najpiękniejsze to prawdziwa uczta dla zmysłów:) Zamieszczam tam najpiękniejsze obrazy i linki do galerii, gdzie znaleźć można ciąg dalszy. To moje refugium, miejsce gdzie ładuję swoje wewnętrzne akumulatorki i z prawdziwą pasją kocham życie jeszcze bardziej.

Prognoza jest chwilą wytchnienia i rozmową z Aniołami. Rozmawiam z nimi w Waszym imieniu, stawiając karty dla każdego znaku zodiaku. To tylko ogólniki, albowiem każdy powinien indywidualnie wyciągać sobie karty, jeśli czuje taka potrzebę. Jednakże nawet z tych  ogólników wynikają istotne kwestie. Anioły - najmądrzejsze Istoty Świata i Światła zawsze wiedzą, jak nam pomóc i podszepnąć coś dobrego na ucho.

Buddyzm to rozdział szczególny. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ta niezwykła filozofia toruje sobie drogę do serca zachodniego człowieka. Nawet u nas w Polsce systematycznie odbywają się spotkania z mądrymi Lamami, którzy wskutek chińskiej inwazji na Tybet zmuszeni byli uciekać i obecnie tułają się po świecie i ... nauczają. Na mojej stronie zwierzenia z bezpośredniego doświadczenia i życiorys inkarnowanego Lamy Czime Rigdzin Rinpocze, którego spotkałam osobiście. Chciałabym wszystkich zaprosić na niezwykłe wykłady odbywające się corocznie w Kotlinie Kłodzkiej... ale wiem, że to ważna i wyjątkowa decyzja, którą każdy musi podjąć sam we własnym sercu. Moje artykuły, mam nadzieję przybliżą nieco ten niezwykły świat... Na mojej stronie znajdziecie najdokładniejszy i najobszerniejszy w polskim internecie słownik pojęć buddyjskich.

Eseje o Życiu... to coś do poczytania. Teksty, które nie są opracowaniem jakiegoś ezoterycznego tematu, tylko moim spojrzeniem na pewien element życia. Trudno mi powiedzieć, jak często będą pojawiać się nowe eseje. To chyba kwestia natchnienia, a może po prostu wewnętrznej potrzeby.

Dla kochających przyrodę, a w szczególności dla dendrologów, przygotowałam
Magię Drzew. Dzięki zawartym w niej informacjom można w pobliżu domu, w parku lub ogrodzie odnaleźć doskonałego terapeutę. Zamieściłam również medytację z drzewem, która pomoże Ci zaprzyjaźnić się z wybraną rośliną i astrologiczne przyporządkowanie drzew.

Ponadto jakby w tym samym temacie
Duchy Natury, czyli coś niecoś o dobrych duszkach opiekujących się roślinami, kamieniami, wodospadami, jeziorkami, pagórkami i wszystkimi innymi formacjami natury. Warto poczytać, bo te dobre duszki chętnie wspierają człowieka w jego rozwoju i na pewno spotkałeś je w swoim życiu niejednokrotnie, choć nawet tego nie zauważyłeś...

Dla tych, którzy potrzebują pomocy w skomplikowanej życiowej sytuacji, a wierzą w potęgę czarów, przygotowałam
Białą Magię. Zawiera ona wiele informacji o pracy z żywiołami i z własną podświadomością. Można tam znaleźć sposoby na rozwiązanie wielu kłopotów. Ostrzegam jednak: to działa! Zanim zaczniesz czarować, zastanów się, czego naprawdę pragniesz i spójrz na wszystko perspektywicznie, bo to co wyczarujesz, za miesiąc może przestać Ci się podobać, a nawet zacząć sprawiać problemy.

Magia Księżyca to kolejny rozdział o białej magii. Zrobiłam go osobno, bo to obszerny temat i zastanawiam się nad kilkoma "podtytułami" związanymi - jeśli nie bezpośrednio z magią, to z naszym niezwykłym satelitą. Nie ukrywam, że zainspirowały mnie do tego wasze pytania. O Księżycu można pisać dużo - to chyba najbardziej tajemnicza planeta, a jej wpływy na Ziemię i człowieka są przeogromne. Wystarczy pomyśleć, co dzieje się w czasie pełni... wystarczy zastanowić się nad magią przypływów i odpływów... W planach mam jeszcze kalendarz księżycowy i inne wiadomości na temat tej fascynującej planetki.

Tarot to rozdział, w którym próbuję przekonać, że w kartach Tarota nie ma nic złego, że boimy się wyłącznie złej legendy! Znam wiele osób, które korzystają z nich i dzięki temu pomagają innym ludziom. Biorąc pod uwagę ile dobra przyniosły, ile trudnych losów wyjaśniły, śmiesznym wydaje mi się przekonanie, ze są jakimś szatańskim wynalazkiem. Z czasem będę zamieszczać więcej informacji, może pokuszę się nawet o podanie znaczenia poszczególnych kart... Choć wiadomo, że przede wszystkim należy samemu przemedytować każdą kartę. Tylko wtedy można w pełni zrozumieć jej przesłanie.

Kamienie Szlachetne to opis minerałów, które można kupić na różnych giełdach mineralogicznych odbywających się w większych miastach Polski. Bywają również w sklepach ezoterycznych, albowiem są nieodłącznym atrybutem każdego ezoteryka. Zbierałam je wiele lat temu, obecnie rozdaję przyjaciołom, choć nadal są mi bardzo bliskie. Niemniej obecnie nie pracuję już z ich energią, zajęłam się czymś innym. Zresztą staram się nie przywiązywać do niczego materialnego... Tutaj dzielę się własnymi uwagami na temat pracy z kamieniami oraz powszechnie dostępnymi informacjami.

Na koniec to, co lubię najbardziej:
Poezja, nie tylko ezoteryczna. Tym razem wybór tekstów trochę trudniejszy w odbiorze niż poprzednie utwory. Sporo w nich bólu i tęsknoty, ale przecież takie emocje również tworzą nasze życie.

Szczególnie ciepło wszystkim zakochanym polecam
Poezję Miłosną. Mam nadzieję, że odnajdą w niej swoje własne najrozkoszniejsze doznania. Ponadto jest jeszcze Agora Poetycka, czyli miejsce, gdzie publikuję wiersze moich przyjaciół i znajomych.

Zamieściłam także linki do
stron WWW, dzięki którym naprawdę można czegoś się nauczyć i lepiej zrozumieć własne istnienie. Oczywiście jest to wybór spośród tych stron, które widziałam, dlatego być może pominęłam interesujące prace niektórych ezoteryków.

Miłej lektury!

 Szarotka

 

Magia Istnienia | Aktualności | Szkolenia | Lektury | Reiki | Prognoza | Najpiękniejsze | Buddyzm | Eseje | Tarot | Magia Drzew | Duchy Natury | Biała Magia | Magia Księżyca | Kamienie szlachetne

| Poezja | Agora poetycka | Poezja Miłosna | O mnie | Rekomendacje

powrót na strone główną